Elektroporacja mikroigłowa EPN

Zabieg elektroporacja mikroigłowa to kontrolowane mechaniczne uszkodzenie skóry, w wyniku czego dochodzi do uwalniania czynników wzrostu stymulujących fibroblasty do syntezy białek strukturalnych oraz mukopolisacharydów.
Równoczesna elektroporacja działa na zasadzie impulsu elektrycznego, który czasowo otwiera błony komórkowe co gwarantuje wnikanie leczniczych substancji aktywnych do wnętrza komórki znacząco zwiększając efektywność zabiegów.

Urządzenie pracując z prędkością 5000 obrotów na minutę oraz z zastosowaniem specjalnie opracowanej techniki przeprowadzania zabiegu wpływa na wyjątkową precyzję zabiegów bez ryzyka uszkodzenia skóry (występującego w przypadku innych tego typu urządzeń) i ewentualnych powikłań.

Skuteczność działania

Zabieg mikronakłuwania – skuteczność

Skuteczność zabiegów mikronakłuwania typu dermapen
od lat cieszy się wielkim uznaniem wśród specjalistów, ale skuteczność wnikania substancji aktywnych dzięki mikronakłuwaniu budziła wątpliwości. Do dnia dzisiejszego.

Teraz dzięki zastosowaniu w EPN równocześnie dwóch technologii, automatycznego mikronakłuwania oraz elektroporacji działającej podczas wkłucia, wielokrotnie zwiększyło się przenikanie substancji aktywnych.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej i gabinetach kosmetycznych jest EPN. To pierwsze i jedyne na świecie urządzenie do zabiegów mikronakłuwania, w którym celem intensywnego wzmocnienia efektów zabiegów dodatkowo zastosowano elektroporację.

Urządzenie do elektroporacji EPN daje możliwość przeprowadzania zabiegów, które w rezultatach są podobne do działania lasera frakcyjnego. Obie metody zarówno EPN elektroporacja mikroigłowa, jak i laser frakcyjny dotyczą regeneracji skóry na zasadzie jej kontrolowanego uszkodzenia. Wiele wskazań do obu zabiegów się pokrywa.

EPN to tańsza, prostsza i bezpieczniejsza alternatywa dla lasera frakcyjnego, oczywiście z pewnymi różnicami. Nie każdy gabinet jest w stanie zainwestować w laser i nie każdy Pacjent może sobie pozwolić na zabieg laserem, np. ze względu na znacznie dłuższy czas rekonwalescencji niż po zabiegu EPN.

Atuty EPN

  • nieporównywalnie niższa cena urządzenia,
  • szybki zwrot inwestycji,
  • zdecydowanie niższa cena zabiegu dla Pacjenta,
  • znacznie krótszy czas rekonwalescencji po zabiegu,
  • zminimalizowanie ryzyka powikłań.

Przewagą EPN jest tzw. regeneracja płytkowa, dzięki możliwości wynaczynienia krwi podczas zabiegu oraz możliwości skutecznego leczenia skóry w przypadku niektórych form aktywnego trądziku.

Zastosowanie EPN

Zastosowanie urządzenia EPN jest niezwykle szerokie, m.in.:

  • intensywna regeneracja skóry, zagęszczenie i poprawa jej napięcia,
  • wyraźne spłycenie zmarszczek oraz bruzd,
  • poprawa tekstury skóry, minimalizacja porów, blizn zanikowych potrądzikowych i pourazowych,
  • wyrównanie nierównomiernej pigmentacji,
  • redukcja rozstępów,
  • doskonałe efekty zastosowania na owłosionej skórze głowy w przypadku wypadania włosów, łysienia oraz wzmocnienie struktury i jakości włosa.

EPN jest urządzeniem medycznym z certyfikatem medycznym potwierdzającym jego skuteczność i bezpieczeństwo. Prezentacja EPN odbyła się podczas prestiżowego kongresu medycyny estetycznej IMCAS w Paryżu.

Nasza strona internetowa kierowana jest wyłącznie dla użytkowników, którzy posiadają formalne wykształcenie z zakresu ochrony zdrowia, medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych ofertą POINT AESTHETICS w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej. Przechodząc dalej,
Oświadczasz, że: