Mezoterapia – innowacje i najbardziej skuteczne metody

Mezoterapia mikroigłowa to niechirurgiczny zabieg medyczny polegający na wykonaniu mikrootworów w skórze na obszarze twarzy, owłosionej skórze głowy lub innych części ciała. Głównym działaniem tego zabiegu jest mechaniczne stymulowanie skóry do samoregeneracji, biorewitalizacji oraz dostarczenie substancji aktywnych do jej głębszych warstw. Mezoterapia mikroigłowa najczęściej stosowana jest w dermatologii i medycynie estetycznej do leczenia i profilaktyki. Zabieg można wykonać metodą ręczną (igła i strzykawka) lub np. mikronakłuwanie EPN z elektroporacją.

Mikronakłucia powodują kontrolowane uszkodzenia skóry twarzy lub innych części ciała co prowadzi do powstania mikrourazów, a często także mikrokrwawienia. Prowadzi to do szeregu procesów biologicznych, podczas których dochodzi do uwolnienia czynników wzrostu, które wpływają na regenerację skóry.

Proces stymulacji skóry podczas zabiegu mezoterapii możemy podzielić na trzy etapy:

  • stan zapalny – produkcja czynników wzrostu, które pobudzają komórki skóry, czego następstwem jest produkcja kolagenu (białko odpowiedzialne za elastyczność i optymalne nawilżenie skóry) oraz elastyny (białko, dzięki któremu skóra jest gładka, elastyczna)
  • wytworzenie kolagenu, elastyny oraz nowych tkanek i naczyń krwionośnych.
  • remodeling, czyli przebudowa skóry, która powoduje zwiększenie wytrzymałości mechanicznej i elastyczności tkanek.

Procesy zapoczątkowane podczas nakłuwania trwają nawet do kilku tygodni po zabiegu. W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów podczas zabiegu wykorzystywane są preparaty o różnych właściwościach. Większość z nich zawiera witaminy, aminokwasy, kwasy nukleinowe, kwas hialuronowy, czynniki wzrostu. Dzięki mikrokanalikom powstałym w wyniku nakłuwania substancje aktywne znacznie łatwiej wnikają oraz przedostają się do skóry.

Poniżej zestawienie technologii, metod mezoterapii od najbardziej zaawansowanych, innowacyjnych rozwiązań.

Vital Injector 2

VITAL INJECTOR 2 – urządzenie medyczne z Certyfikatem CE Medycznym do wprowadzania m.in. sieciowanego kwasu hialuronowego, bez bólu, bez grudek, bez siniaczków. I bez stosowania znieczulenia. Większość znanych i bardzo dobrych jakościowo preparatów działa efektywnie, ale jedynie wybiórczo, kierunkowo na odnowę skóry. Jedynie VITAL INJECTOR 2 gwarantuje kompleksową odnowę skóry, dzięki m.in. możliwości działania na wszystkie części ciała oraz możliwości wprowadzenia równomiernie i bardzo precyzyjnie każdego rodzaju preparatu, o zróżnicowanej wiskoelastyczności, od różnych producentów. Dzięki temu, substancje aktywne działają dłużej i skuteczniej niż w innych dotychczas dostępnych metodach.

Metoda ręczna (igła+strzykawka) a VITAL INJECTOR 2 – przebieg zabiegu i wygląd skóry po zabiegu, KLIKNIJ TUTAJ.

VITAL INJECTOR 2 to jedno z najlepszych rozwiązań medycyny estetycznej w dziedzinie mezoterapii i rewitalizacji skóry zmieniające dotychczasowe ich oblicze dzięki zaawansowanej technologii.

Wieloigłowy system iniekcji wspomagany próżnią, w sposób precyzyjny podaje komputerowo ustaloną dawkę substancji na odpowiednią głębokość. Możliwość pracy na różnych głębokościach i możliwość zastosowania preparatów o zróżnicowanych właściwościach wpływa na szerokie spektrum zastosowania urządzenia w kompleksowej odnowie skóry oraz leczeniu jej niedoskonałości.

MIKRONAKŁUWANIE EPN Z ELEKTROPORACJĄ

Mikronakłuwanie dermapenem EPN z Elektroporacją – jeden z najpopularniejszych obecnie zabiegów w gabinetach. To pierwsze i jedyne na świecie urządzenie do zabiegów mikronakłuwania, w którym celem intensywnego wzmocnienia efektów zabiegów dodatkowo zastosowano elektroporację.

Mikronakłuwanie EPN z elektroporacją daje możliwość przeprowadzania zabiegów, które w rezultatach są podobne do działania lasera frakcyjnego. Obie metody zarówno mikronakłuwanie EPN z elektroporacją, jak i laser frakcyjny dotyczą regeneracji skóry na zasadzie jej kontrolowanego uszkodzenia. Wiele wskazań do obu zabiegów się pokrywa. EPN to tańsza, prostsza i bezpieczniejsza alternatywa dla lasera frakcyjnego, oczywiście z pewnymi różnicami. Nie każdy gabinet jest w stanie zainwestować w laser i nie każdy Pacjent może sobie pozwolić na zabieg laserem, np. ze względu na znacznie dłuższy czas rekonwalescencji niż po zabiegu mikronakłuwaniem EPN z elektroporacją.

Jedną z wielu możliwości zastosowania mikronakłuwania EPN z elektroporacją jest praca odpowiednio płytko, wykonując zabieg odświeżający albo praca na trądziku. To innowacyjne urządzenie jest rewelacyjne m.in. do pracy na powierzchni, na teksturze, przebarwieniach na przykład retinolem czy kwasem hialuronowym. Wykonując mikronakłuwanie EPN z koktajlami uzyskuje się znacznie lepsze efekty pozabiegowe niż dermapenami.

Efekt napięcia i zagęszczenia skóry jest na tyle widoczny, że widać wyraźne wypłycenie bruzd nosowo-wargowych, dlatego jest to bezpieczna, naturalna i bez powikłań alternatywa dla m.in. wypełniaczy.

Doskonałe efekty po zabiegach mikornkłuwanie EPN z elektroporacją na owłosionej skórze głowy potwierdzili specjaliści w zakresie trychologii. Samo mikronakłuwanie na skórę głowy owłosionej według trychologów nie powinno być głębsze niż 0,25-0,4 mm. Głębokość 0,5 mm stosujemy tylko gdy pacjent ma bardzo gęste włosy. Skóra na głowie ma grubość 0,4-0,5 mm, więc nie można nakłuwać na większą głębokość. W związku z tym nIe zaleca się stosowania m.in. dermarolerów igłowych, ponieważ mogą one uszkadzać włosy łamiąc je lub nawet wyrywać.

Zastosowanie w mikronakłuwaniu EPN elektroporacji pozwala na skuteczne dostarczanie aktywnych preparatów do skóry gdzie jest to wymagane, przy minimalnej głębokości wkłucia igieł. Dzięki temu EPN pracuje znacznie skuteczniej na mniejszych głębokościach w porównaniu do dotychczasowych urządzeń. Dzięki innowacyjnej synergii dwóch technologii (mikronakłuwania z elektroporacją) minimalizujemy ryzyko uszkodzeń mechanicznych włosa osiągając jednocześnie efektywną i na odpowiednią głębokość penetrację substancji czynnych w głąb skóry głowy.

Dermapen – ergonomiczne urządzenia, z wymiennymi, sterylnymi końcówkami, zaopatrzonymi w igły, które wbijają się w skórę automatycznie. Podczas zabiegu urządzenie powinno być trzymane prostopadle do skóry, co powoduje, że igły wkłuwają się i wychodzą ze skóry pod kątem 90°, dzięki temu skóra nie zostaje poszarpana i szybciej niż w przypadku rollerów się goi. Ale tylko w przypadku gdy głębokość nakłuwania nie przekracza 0,5mm! W zależności od rodzaju skóry, im głębsze nakłuwanie i szybsze wysuwanie igieł, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia efektu nacinania skóry! Pen pozwala na gęste i szybkie nakłuwanie dużych powierzchni skóry. Budowa narzędzia umożliwia swobodne dotarcie nawet do wąskich lub trudno dostępnych obszarów skóry. Niestety głębsze nakłuwanie skóry twarzy, a już napewno owłosionej skóry głowy wiąże się ze znacznym ryzykiem, gdyż według specjalistów na owłosionej skórze głowy nie powinno się wykonywać nakłuć głębiej niż 0,5mm. Z kolei przy tak płytkim nakłuwaniu preparat jest w stanie przedostać jedynie przez warstwę rogową, czyli zbyt płytko! Skuteczność zabiegów mikronakłuwania typu. dermapen od lat cieszy się uznaniem, ale skuteczność wnikania substancji aktywnych dzięki samemu mikronakłuwaniu budziło wątpliwości. Do dnia dzisiejszego. Ponieważ dzięki równoczesnym dwóm technologiom zastosowanym w Mikronakłuwanie EPN z elektroporacją wielokrotnie zwiększyło się przenikanie substancji aktywnych i osiągnięto dostarczenie preparatów bezpośrednio do komórki.

Klasyczna metoda, ręczna przeprowadzana jest za pomocą igły i strzykawki. Preparat wstrzykuje się szybkim, zdecydowanym nakłuciem. Zabieg wiąże się z mało precyzyjnymi wielokrotnymi wkłuciami, które w większości przypadków są niekomfortowe i bolesne, mimo stosowanego znieczulenia. Metoda ta jest bardzo nieprecyzyjna i niestety wiąże się z dużym ryzykiem podania nieodpowiedniej ilości preparatu oraz zdeponowania go zbyt głęboko lub zbyt płytko, co negatywnie przekłada się na efekty zabiegu.

Dermaroller – narzędzie składające się z obrotowego wałka z igłami oraz rączki. Różnica kąta w momencie wchodzenia igieł do skóry, a kątem w momencie ich wychodzenia ze skóry powoduje znaczne jej uszkodzenia kojarzone z przecinaniem i szarpaniem, a co za tym idzie znaczny dyskomfort podczas zabiegu mimo znieczulenia oraz znacznie dłuższy okres rekonwalescencji. Wystarczy wyobrazić sobie co dzieje się ze skórą, skoro procedury rolowania zakładają wielokrotne „przejazdy” w różnych kierunkach. Ze względu na swoją budowę roller uznawany jest za najmniej precyzyjną metodę.

Szanowni Klienci

Informujemy, że nasza firma będzie nieczynna w dniach od 8 do 11 czerwca. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

W tym czasie nie będziemy dostępni, aby obsłużyć Państwa zapytania, zamówienia ani żadne inne sprawy związane z naszymi usługami. Jednakże, zapewniamy Państwa, że po powrocie do pracy będziemy starali się jak najszybciej odpowiedzieć na wszelkie wiadomości i zająć się wszystkimi sprawami, które pojawiły się podczas naszej nieobecności.

Dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość.

Z poważaniem,
Zespół Point Aesthetics

Nasza strona internetowa kierowana jest wyłącznie dla użytkowników, którzy posiadają formalne wykształcenie z zakresu ochrony zdrowia, medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych ofertą POINT AESTHETICS w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej. Przechodząc dalej,
Oświadczasz, że: