Nowość w medycynie estetycznej, kosmetologii i trychologii

Mikronakłuwanie EPN z elektroporacją to kontrolowane mechaniczne uszkodzenie skóry, w wyniku czego dochodzi do uwalniania czynników wzrostu stymulujących fibroblasty do syntezy białek strukturalnych oraz mukopolisacharydów. Równoczesna z wkłuciem igieł elektroporacja działa na zasadzie impulsu elektrycznego, który czasowo otwiera błony komórkowe co gwarantuje wnikanie leczniczych substancji aktywnych do wnętrza komórki znacząco zwiększając efektywność zabiegów.

Urządzenie EPN pracując z prędkością nawet 5000 nakłuć na minutę oraz z zastosowaniem specjalnie opracowanej techniki przeprowadzania zabiegu wpływa na wyjątkową precyzję i skuteczność zabiegów bez ryzyka uszkodzenia skóry (występującego często w przypadku dermapenów) i ewentualnych powikłań.

Skuteczność zabiegów mikronakłuwania typu. dermapen od lat cieszy się wielkim uznaniem wśród specjalistów, ale skuteczność wnikania substancji aktywnych dzięki mikronakłuwaniu budziło wątpliwości. Do dnia dzisiejszego.

Albowiem dzięki równoczesnym dwóm technologiom, automatycznemu mikronakłuwaniu oraz elektroporacji działającej podczas wkłucia zastosowanych w mikronakłuwaniu EPN, wielokrotnie zwiększyło się przenikanie substancji aktywnych i osiągnięto dostarczenie preparatów bezpośrednio do komórki.

Jednym z najbardziej obiecujących obecnie zabiegów w gabinetach jest mikronakłuwanie EPN z elektroporacją. To pierwsze i jedyne na świecie urządzenie do zabiegów mikronakłuwania, w którym celem intensywnego wzmocnienia efektów zabiegów dodatkowo zastosowano elektroporację.

Mikronakłuwanie EPN z elektroporacją daje możliwość przeprowadzania zabiegów, które w rezultatach są podobne do działania lasera frakcyjnego. Obie metody zarówno mikronakłuwanie EPN z elektroporacją, jak i laser frakcyjny dotyczą regeneracji skóry na zasadzie jej kontrolowanego uszkodzenia. Wiele wskazań do obu zabiegów się pokrywa.

Mikronakłuwanie EPN z elektroporacją to tańsza, prostsza i bezpieczniejsza alternatywa dla lasera frakcyjnego, oczywiście z pewnymi różnicami. Nie każdy gabinet jest w stanie zainwestować w laser i nie każdy Pacjent może sobie pozwolić na zabieg laserem, np. ze względu na znacznie dłuższy czas rekonwalescencji niż po zabiegu mikronakłuwaniem EPN z elektroporacją.

Atutem mikronakłuwania EPN z elektroporacją jest m.in.:


 • głęboki i skuteczny transport preparatów i ich aktywnych czynników w głąb skóry,

 • znacznie krótszy czas rekonwalescencji po zabiegu,

 • zdecydowanie niższa cena zabiegu dla Pacjenta,

 • zminimalizowanie ryzyka powikłań,

 • nieporównywalnie niższa cena urządzenia,

 • szybki zwrot inwestycji.

Przewagą mikronakłuwania EPN z elektroporacją jest tzw. regeneracja płytkowa, dzięki możliwości wynaczynienia krwi podczas zabiegu oraz możliwości skutecznego leczenia skóry w przypadku niektórych form aktywnego trądziku. z elektroporacją jest m.in.:

Zastosowanie urządzenia EPN jest niezwykle szerokie, m.in.:


 • doskonałe efekty zastosowania na owłosionej skórze głowy w przypadku wypadania włosów, łysienia oraz wzmocnienie struktury i jakości włosa,

 • poprawa tekstury skóry, minimalizacja porów, blizn zanikowych potrądzikowych i pourazowych,

 • intensywna regeneracja skóry, zagęszczenie i poprawa jej napięcia,

 • wyraźne spłycenie zmarszczek oraz bruzd,

 • wyrównanie nierównomiernej pigmentacji,

 • redukcja rozstępów.

Mikronakłuwanie EPN z elektroporacją jest urządzeniem medycznym z Certyfikatem CE Medycznym potwierdzającym jego skuteczność i bezpieczeństwo. Prezentacja mikronakłuwania EPN odbyła się podczas prestiżowego Kongresu Medycyny Estetycznej IMCAS w Paryżu.

Więcej informacji: TUTAJ

Szanowni Klienci

Informujemy, że nasza firma będzie nieczynna w dniach od 8 do 11 czerwca. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

W tym czasie nie będziemy dostępni, aby obsłużyć Państwa zapytania, zamówienia ani żadne inne sprawy związane z naszymi usługami. Jednakże, zapewniamy Państwa, że po powrocie do pracy będziemy starali się jak najszybciej odpowiedzieć na wszelkie wiadomości i zająć się wszystkimi sprawami, które pojawiły się podczas naszej nieobecności.

Dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość.

Z poważaniem,
Zespół Point Aesthetics

Nasza strona internetowa kierowana jest wyłącznie dla użytkowników, którzy posiadają formalne wykształcenie z zakresu ochrony zdrowia, medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych ofertą POINT AESTHETICS w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej. Przechodząc dalej,
Oświadczasz, że: