VITAL INJECTOR 2 vs podróbka

Szanowni Państwo,
w związku z powtarzającymi się telefonami w ostatnim czasie od osób, które były przekonane, że kupiły VITAL INJECTOR 2 oraz od pacjentów, którzy mieli wykonywane zabiegi urządzeniem przypominającym VITAL INJECTOR 2 pragniemy przedstawić Państwu różnice między chińską podróbką bez CE Medycznego a oryginalnym VITAL INJECTOR 2. Dbając zarówno o bezpieczeństwo Państwa gabinetów jak i bezpieczeństwo Państwa klientów/pacjentów poniżej przedstawiamy różnice, które pomogą uchronić się przed oszustami, narażającymi Państwa opinie na szwank. Tym samym podkreślamy, że jesteśmy WYŁĄCZNYM dystrybutorem VITAL INJECTOR 2.

Waga podróbki to 3,393 kg, a oryginał waży ponad 1,5kg więcej. To już wystarczająca informacja, że pod obu-dową podróbki brakuje wielu elementów, m.in. zapewniających prawidłową, stabilną, bezpieczną i skuteczną pracę urządzenia. Oczywiście sprowadziliśmy taką podróbkę z Chin, przetestowaliśmy ją a potem rozebraliśmy dokładnie i wiemy jak ogromne są różnice. Podróbką podamy jedynie koktajle i to w dodatku z ogromnymi stra-tami preparatu. Podróbka nie jest w stanie podać m.in. kwasu hialuronowego usieciowanego, atelokolagenu, fibryny itp., w podróbce cały system jest niestabilny i powoduje co jakiś czas wysunięcie igieł np. na 3mm w sytuacji gdy ustawione są na 1mm (zgłaszano nam wiele przypadków i proszono o pomoc w takich sytuacjach).

Według informacji z tabliczek znamionowych podróbki są wyprodukowane w 2015 r., a VITAL INJECTOR 2 jest produkowany i sprzedawany od 2017 r. My VITAL INJECTOR Polska jako Wyłączny Dystrybutor sprzedajemy każdy egzemplarz VITAL INJECTOR 2 tylko i wyłącznie z bieżącej produkcji. Na tabliczkach znamionowych podróbek brak pod literami CE numeru (4 cyfry) jednostki certyfikującej, która badała urządzenie pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności (takie badania trwają ok. 3 lata) i dopuściła oryginalny VITAL INJECTOR 2 do sprzedaży w Europie (CE 0068). To kolejny dowód na to, że jest to podróbka. I bardzo istotna rzecz, każde oryginalne urządzenie VITAL INJECTOR 2 posiada na tylnej ścianie obudowy HOLOGRAM PRODUCENTA!

W podróbkach (u góry) pod spodem urządzenia brak m.in. naklejki producenta z wieloma istotnymi dla użytkownika oraz instytucji kontrolujących gabinety informacjami. W podróbce (u góry) korek na końcu układu vacuum jest niebieski, wykonany z zupełnie innego materiału i nie zapewnia szczelności układu vacuum.

Multi-igły od podróbki (po lewej) są w nieoryginalnych opakowaniach (oryginalne opakowania są prostokątne (po prawej) i podobnie jak na samym urządzeniu brak oznaczeń CE oraz numeru (4 cyfry) jednostki certyfikującej, która badała igły pod kątem składu (z jakich materiałów są wykonane) oraz bezpieczeństwa i dopuściła oryginalne igły do stosowania w urządzeniu i sprzedaży w Europie (CE 0068). My VITAL INJECTOR Polska jako Wyłączny Dystrybutor sprzedajemy każde opakowanie multi-igieł do VITAL INJECTOR 2 tylko i wyłącznie z bieżącej produkcji (tutaj data wyprodukowania 2019-02-26). REF [Model] oryginalnych multi-igieł to VIK-02MN (po prawej) czego brakuje na opakowaniu podróbki. Dane producenta (Manufacturer:) na opakowaniu podróbki (po lewej) nie zgadzają się z faktycznymi, poprawnymi danymi producenta (Manufactured by …) (po prawej). Bardzo ważną informacją która musi być podana na opakowaniu multi-igieł jest „EC Representative” w Europie czego w ogóle nie ma na opakowaniu podróbki. Na podróbce widoczne są oznaczenia GMP, które nie występują na żadnym oryginalnym produkcie VITAL INJECTOR 2 i multi-igle. Klienci są oszukiwani w różny sposób, w związku z popularnością VITAL INJECTOR 2 podkreślamy, że ORYGINALNE, BEZPIECZNE, STERYLNE i PRZEBADANE muli-igły zakupicie WYŁĄCZNIE w naszej firmie.

Po prawej oryginalne multi-igły do VITAL INJECTOR 2. Igły w podróbce są niewiadomego pochodzenia i wykonane z materiałów wywołujących powikłania, uczulenia itp. Plastikowe elementy podróbki (po lewej) są wykonane z mieszanki różnego rodzaju materiałów pochodzących z odpadów wtórnych, dlatego nie mają koloru śnieżno-białego. Jak widać na zdjęciu (po lewej) igły wystają z części plastikowej i są różnej długości co już na tym etapie świadczy o braku precyzji i powikłaniach podczas późniejszej iniekcji w trakcie zabiegu. Jak widać w podróbce (po lewej) już w opakowaniu igły są pokrzywione!

Jedno z licznych konsekwencji stosowania podróbki urządzenia VITAL INJECTOR 2 oraz podróbki multi-igieł.

Po lewej stos podróbek multi-igieł z firmy chińskiej znajdującej się w garażu. Widoczne są oznaczenia GMP, które nie występują na żadnym oryginalnym produkcie VITAL INJECTOR 2 i multi-igle. Oryginalne multi-igły są w blistrach połączonych po 10 sztuk (po prawej, u dołu) i pakowane w opakowaniach zbiorczych również oznaczonych CE 0068 (po prawej, u góry). Multi-igły do VITAL INJECTOR 2 produkowane są w rygorystycznych fabrykach w warunkach sterylnych.

Podróbka (po prawej) zbudowana jest z materiałów bardzo niskiej jakości i wykonana bardzo niestarannie, niedokładnie. Między innymi zapadające się klawisze, słabej jakości i pękające materiały w innej kolorystyce oraz uchwyty i stabilizatory wykonane z plastiku powodują brak precyzji iniekcji oraz brak stabilności pracy urządzenia, a co za tym idzie zagrożenie dla Pacjenta. W oryginalnym VITAL INJECTOR 2 wszystkie elementy mechaniczne, stabilizatory i uchwyty wykonane są z aluminium, gwarantując stabilność, bezpieczeństwo i efektywność każdego zabiegu.

Załączony do podróbki dokument (pozyskany przez OSZUSTA (w sposób niezgodny z prawem), to certyfikat świadczący jedynie o bezpieczeństwie prądowym i w dodatku jest to dokument do urządzenia Vital Injector 1, który był poprzednikiem/prototypem VITAL INJECTOR 2. W przeciwieństwie do VITAL INJECTOR 2 urządzenie Vital Injector 1 nie jest urządzeniem medycznym i nie posiada certyfikatu CE medycznego.

Wszystkie zastosowane w podróbkach elementy, zarówno elektroniczne jak i mechaniczne są słabej jakości i w bardzo krótkim czasie ulegają awarii.

Spalony układ elektroniczny w podróbce po 2 miesiącach użytkowania, odpowiedzialny za precyzję wkłucia igieł (po lewej). Proszę sobie tylko wyobrazić, że w momencie awarii wykonywany jest zabieg w okolicach oczu ! I jakie będą tego konsekwencje. Klient zażąda odszkodowania, a firma ubezpieczeniowa w pierwszej kolejności poprosi o Certyfikat CE Medyczny wydany przez jednostkę certyfikującą.

Po prawej stopiony element układu elektronicznego po 4 miesiącach używania podróbki, zapewniający przesuw uchwytu tłoka i zapewniający precyzję podania preparatu.

Wejście do „fabryki” / garażu produkcyjnego podróbki, w której brak jest jakichkolwiek standardów, higieny, bezpieczeństwa co musi przełożyć się na jakość produktu. Oczywistym jest, że tego typu „firma” nie jest w stanie odpowiednio przetestować wyprodukowanego urządzenia, nie mówiąc o przejściu bardzo rygorystycznych badań i certyfikacji przeprowadzanych przez instytucję jednostki certyfikującej znajdującej się w Europie.

Linia produkcyjna podróbki. W zasadzie 3 osoby zatrudnione na całą produkcję – trzeba przyznać, że zdolni ludzie.

Tylko my, jako Wyłączny Dystrybutor, jesteśmy w stanie zagwarantować serwisowanie VITAL INJECTOR 2. Urządzenia, części wymienne, akcesoria i materiały eksploatacyjne zakupione z innych źródeł niż VITAL INJECTOR Polska nie będą objęte gwarancją producenta, a producent i VITAL INJECTOR Polska w takim przypadku nie ponoszą odpowiedzialności za nieprawidłowe działanie lub jakiekolwiek powikłania podczas zabiegów lub po zabiegach.

Od pewnego czasu spotykacie się Państwo i piszecie do nas w związku z ogromną liczbą urządzeń, które obiecują technologię VITAL INJECTOR 2 ale zupełnie go nie przypominają. Tego typu urządzenia dużo łatwiej rozpoznać niż bezczelną podróbkę VITAL INJECTOR 2 co ułatwia ich unikanie.

Tak zwane MesoGuny, MesoInjectory, pistolety do mezoterapii, vital injector 3 to chińskie urządzenia, bez CE Medycznego, które absolutnie nie powinny być stosowane jako metoda mezoterapii.


Igły znajdujące się w kartridżach tego typu urządzeń produkowane są z najgorszych jakościowo stopów metali, niewiadomego pochodzenia z dużą zawartością niklu, który bardzo często uczula oraz produkowane są bez zachowania jakichkolwiek warunków sterylności.

Podróbki te nie posiadają stabilnego silnika co powoduje bardzo często „wyrzucanie” igieł na większą głębokość niż zostało to ustawione na „pistolecie” w momencie, którego nie jesteście Państwo w stanie przewidzieć. Konsekwencjami tego typu nieprawidłowego działania urządzenia są: – siniaki, ból, uszkodzenie skóry, podanie preparatu na niewłaściwą głębokość, brakiem efektu zabiegowego, możliwość uszkodzenia wzroku.

W przypadku gdy u klienta wystąpi powikłanie po tego typu zabiegu nie jesteście Państwo w żaden sposób chronieni, ponieważ ubezpieczenie nie działa a sprawa w sądzie zawsze skończy się przegraną. Należy pamiętać, że bezpieczeństwo i skuteczność zabiegowa zależą przede wszystkim od tego na jakim urządzeniu pracujemy więc prosimy róbcie to mądrze.

Wiele oszukanych firm, nieświadomych, że kupują podróbkę VITAL INJECTOR 2 dochodziło lub dochodzi swoich praw w sądzie, najczęściej udaje się wygrać, niestety nie jest to 100%. Należy pamiętać, że sprzedawanie podróbek jest przestępstwem popełnianym zarówno przez sprzedającego jak i kupującego. Już jest kilka przypadków w Polsce, gdzie w tego typu przypadkach podróbki zostały zarekwirowane jego posiadaczom.

Dodatkowo informujemy, że nigdy nie powstało oryginalne urządzenie vital injector 3. Jest to chińska, uboga podróbka oryginalnego urządzenia VITAL INJECTOR 2.

Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości co do oryginalności urządzenia, które chcecie kupić – zwróćcie się do wyłącznego dystrybutora w celu ustalenia autentyczności urządzenia.

VITAL INJECTOR 2 to urządzenie, które podbiło tysiące gabinetów w całej Polsce i na świecie więc nie dziwi nas jego popularność ale dla własnego bezpieczeństwa a nie dajcie się naciągnąć.

Szanowni Klienci

Informujemy, że nasza firma będzie nieczynna w dniach od 8 do 11 czerwca. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

W tym czasie nie będziemy dostępni, aby obsłużyć Państwa zapytania, zamówienia ani żadne inne sprawy związane z naszymi usługami. Jednakże, zapewniamy Państwa, że po powrocie do pracy będziemy starali się jak najszybciej odpowiedzieć na wszelkie wiadomości i zająć się wszystkimi sprawami, które pojawiły się podczas naszej nieobecności.

Dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość.

Z poważaniem,
Zespół Point Aesthetics

Nasza strona internetowa kierowana jest wyłącznie dla użytkowników, którzy posiadają formalne wykształcenie z zakresu ochrony zdrowia, medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych ofertą POINT AESTHETICS w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej. Przechodząc dalej,
Oświadczasz, że: